
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3 mm |
| Width | 3 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.1 mm |
| Thickness | 1.02 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Manufacturer Package Identifier | DGN (R-PDSO-G8) |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Weight | 24.408939 mg |
| Contact Plating | Gold |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 days ago) |
| Max Power Dissipation | 2.13 W |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.5 V |
| Power Dissipation | 2.13 W |
| Number of Channels | 1 |
| Quiescent Current | 4.5 mA |
| Supply Type | Single |
| Nominal Supply Current | 2.8 mA |
| Output Power | 1.4 W |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 68 dB |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | -75 dB |
| Max Output Power | 1.45 W |
| Load Impedance | 8 Ω |
| Schedule B | 8542330000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 3 days ago) |
| Packaging | Tube |
| Type | Class D |
Stock: 1908
Distributors
pcbx
Unit Price$0.63863
Ext.Price$0.63863
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.63863 | $0.63863 |
| 10 | $0.51637 | $5.16370 |
| 25 | $0.51040 | $12.76000 |
| 50 | $0.49003 | $24.50150 |
| 100 | $0.47047 | $47.04700 |
| 300 | $0.45169 | $135.50700 |
| 500 | $0.43366 | $216.83000 |
| 1000 | $0.41635 | $416.35000 |
